Melatonina na sen Lek am

Leczy nawet uporczywe zaburzenia snu.

Wskazania:

Melatonina jest wskazana jako środek pomocniczy w leczeniu zaburzeń rytmu snu i czuwania np. związanych ze zmianą stref czasowych, lub w związku z pracą zmianową. Lek ułatwia także regulację zaburzeń dobowego rytmu snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Dlaczego warto stosować Melatoninę Lek-am?

- Poprawia jakość snu aż o 60%
- Przywraca fizjologiczny sen w najbardziej naturalny sposób
- Jest bezpiecznym, polskim lekiem o potwierdzonej skuteczności
- Jest to najbardziej ekonomiczna terapia leczenia zaburzeń snu dawką 5 mg.

Problemy z zasypianiem ma prawie trzy czwarte Polaków. 40% z nas sięga po leki na bezsenność po to, aby w końcu przespać spokojnie całą noc. Co robić, kiedy wszystkie domowe sposoby zawodzą? Po jakie środki nasenne sięgnąć, aby nie wyrządzić sobie krzywdy? Kiedy wypróbowaliśmy już nie tylko domowe sposoby na bezenność (szklanka ciepłego mleka, mleko z miodem), wychłodziliśmy sypialnie do granic gęsiej skórki oraz zrezygnowaliśmy z sytych posiłków w ciągu dnia, a nadal mamy problemy z zasypianiem dopada nas złość. Jednak wśród dostępnych preparatów warto znaleźć dobry lek na bezsenność, który pozwoli nam spokojnie zasnąć.

Wśród środków nasennych powinniśmy szukać takich, które zawierają określone substancje ziołowe takie jak: waleriana, chmiel czy kozłek lekarski. Są to rośliny, które wpływają kojąco na nasz układ nerwowy i uspokajają nasz organizm. Nie powodują uzależnień i pomagają spokojnie zasnąć. Warto również pamiętać, że leków na bezsenność nie powinniśmy podawać dzieciom! Przy wyborze odpowiedniego preparatu warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy pomogą dokonać dobrego wyboru. Coraz bardziej znanym lekiem, który pomaga w walce z problemami z zasypianiem jest melatonina. Jest ona hormonem syntetycznym, ponieważ w naszym organizmie wytwarza ją szyszynka. Jej działanie pomaga w uregulowaniu godzin snu i czuwania, dzięki czemu możemy wypoczywać i cieszyć się regeneracją w trakcie nocy. Leki oparte na melatoninie poleca się osobom pracującym w trybie zmianowym. Należy pamiętać, że nie jest ona polecana kobietom w ciązy, osobom mającym zaburzenia hormonalne czy problemy z wątrąbą lub nerkami. Nie powinno się jej również stosować z alkoholem.

Wśród wielu leków dostępnych na rynku należy uważać na to, jakie substancje stosujemy. Zanim uciekniemy się do silnych środków nasennych powodujących uzależnienie warto wybrać się do lekarza i skonsultować swoje problemy z bezsennością. Być może wystarczą zwykłe leki ziołowe, które nie powodują skutków ubocznych, a pomogą wypocząć w trakcie nocy.

*Dane IMS Data View YTD032015 sprzedaż w opakowaniach wśród preparatów z melatoniną.

Oryginalna Melatonina LEK-AM w formie leku

1 tabletka zawiera 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny (Melatoninum).

parallax layer

Melatonina - klucz do zdrowego snu

MELATONINA LEK-AM wykazuje dwa główne kierunki działania w leczeniu zaburzeń snu: po pierwsze powoduje bezpośredni efekt nasenny, po drugie wykazuje działanie chronobiologiczne.

Melatonina Lekam

Środki nasenne i leki na bezsenność
parallax layer

Skala problemów ze snem

Człowiek przesypia średnio około 1/3 życia. W trakcie prawidłowego snu w naszym organizmie zachodzi wiele procesów biochemicznych. Prawidłowy sen powinien mieć dobrą jakość czyli: długość, głębokość i fazowość.