Jet Lag

Dzięki temu, że świat poczynił wielkie postępy technologiczne, podróżowanie nie stanowi już takiego problemu jak kiedyś.

Jedynym ograniczeniem są pieniądze i czas. Każdy z nas ma możliwość polecenia na egzotyczne wakacje gdziekolwiek chce. Nikt jednak nie chciałby, aby wypoczynek jego marzeń zamienił się w koszmar z powodu zmiany strefy czasowej. Żeby temu zapobiec, warto sięgnąć po lek Melatonina LEK-AM.

Jet lag – co to jest?

W związku ze mianą stref czasowych, u człowieka mogą się pojawić problemy z procesami fizjologicznymi. Wpływ na to ma rytm okołodobowy, czyli sen, przemiana materii i motoryka przewodu pokarmowego. Problemy ze snem, koncentracją, przemęczenie, ból głowy i ogólne złe samopoczucie, to jedne z objawów. Ciekawostką jest to, że wyjazd na wschód jest często bardziej męczący niż na zachód, ponieważ skraca dobę. Podróżując np. do Meksyku nasza doba ulega wydłużeniu i dostosowujemy się do nowych warunków znacznie łatwiej.

Łatwiejsza aklimatyzacja

Może i to oczywiste ale przed wyjazdem należy porządnie się wyspać, bo niewyspanie potęguje jet lag. Jeżeli miejscem twojej destynacji jest kraj położony na zachód, to warto parę dni przed wyjazdem kłaść się nieznacznie wcześniej spać np. godzinę.

Eliminacja jet lagu

Dużym ułatwieniem aklimatyzacji będzie lek Melatonina LEK-AM, ponieważ łagodzi uciążliwe objawy jet lagu spowodowane zaburzeniem w produkcji melatoniny.

Dawkowanie:

  • loty na wschód: 1-6mg/dobę ok godz 19, zacząć stosować 2 dni przed wylotem, a 4 kolejne dni 1-6mg/dobę, brać na ok. godzinę przed snem
  • loty na zachód: 1-6mg/dobę godzinę przed położeniem się spać, brać 4 dni po przylocie.

Według licznie przeprowadzonych badań, lek Melatonina LEK-AM:
Przede wszystkim nie uzależnia, przez o może być przyjmowany długi czas, poprawia jakość snu, zmniejsza, a w niektórych przypadkach, eliminuje nocne przebudzenia ułatwia zasypianie.

Co to jest melatonina i za co odpowiada?

Melatonina to substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka. Jest ona wytwarzana przez gruczoł zwany szyszynką, umiejscowiony w mózgu.